studio_graficzne
       projekt w.studio

 powrót
Liceum im. Antoniego Dobiszewskiego

Dnia 16-02-2018 r. odbyło się spotkanie młodzieży szkolnej z XLIV Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Dobiszewskiego w Warszawie przy ulicy Dolnej 6, z członkami Stowarzyszenia Przeszczepionych Serc: Stanisławem Jerusalimcewem (23 lata po przeszczepie serca) i Jackiem Kapiszem (14 lat po przeszczepie serca).

Spotkanie odbyło się z okazji zapoczątkowanego w latach dziewięćdziesiątych i trwającego do dziś “Szkolnego Tygodnia Kultury”. Pod patronatem Dyrektora szkoły p. Bogdana Sekindy i opieką pedagogiczną p. prof. Guevary Kamińskiej–Gretchen i p. prof. Anny Jasztal, młodzież klasy I B i klasy II B o kierunku biochemicznym uczestniczyła w tym spotkaniu.

Członkowie S.P.S. mówili o medycznych aspektach chorób serca, zapobieganiu tym chorobom i transplantacjom. Próbowali wyjaśnić rodzaje ich schorzeń, które doprowadziły do przeszczepu serca. Opowiadali o bardzo ważnej edukacji i świadomości społecznej odnośnie oddawania narządów po śmierci. Opowiadali o ogólnym samopoczuciu po przeszczepie serca, o możliwościach psychofizycznych podczas brania leków immunosupresyjnych.

Na zakończenie licealiści obejrzeli 20 minutowy film produkcji hiszpańskiej pt. "Esperanza", opowiadający o transplantacji i oddawaniu organów do przeszczepu. Spotkanie, w którym brało udział 35 osób skończyło się rozdawaniem oświadczeń woli, materiałów informacyjnych na temat przeszczepiania organów, szpiku i komórek. Uczniowie otrzymali upominki w postaci smyczy z logo S.P.S., opaski na rękę z logo Poltransplantu i pamiątkowe długopisy z logo S.P.S.

Po zrobieniu kilku pamiątkowych fotografii i serdecznym podziękowaniu od organizatorów (z brawami włącznie) zakończyliśmy bardzo miłe i sympatyczne spotkanie. Młodzież naszą prelekcję przyjęła z wielką sympatią, uwagą i skupieniem.

Serdeczne podziękowania dla uczennicy p. Justyny Dziwickiej za wybranie naszego stowarzyszenia.


1procent_dla_SPS_2019
Przekaż nam 1% swojego podatku, to nic nie kosztuje!

Z góry dziękujemy za wsparcie.


KRS: 0000268880

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1% podatku za 2017 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 14 429,50 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.
Więcej w zakładce


Organizacja spotkań


Serwis www.przeszczepserca.pl ma charakter edukacyjny, nie konsultacyjny! Pomimo, że dołożono wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie (szczególnie dotyczące leków) zostały podane włałciwie, ostateczne decyzje stosowania terapii spoczywają na lekarzu. Zarówno autorzy, konsultnaci, jak i wydawcy serwisu nie mogą ponosić odpowiedzialności za błędy, ani żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w tym serwisie.