studio_graficzne
       projekt w.studio

 powrót
Ministerstwo Zdrowia 2018


21 listopada 2018 r. w gmachu Ministerstwa Zdrowia odbyła się konferencja prasowa, na której został ogłoszony pilotaż programu „Koordynowanej Opieki nad Pacjentem z Niewydolnością Serca” (KONS). Po konferencji odbyło się spotkanie, w którym brali udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Dyrektorzy NFZ, Dyrektorzy Szpitali, lekarze kardiolodzy oraz przedstawiciele organizacji pacjentów. Stowarzyszenie Przeszczepionych Serc reprezentowali kol. Jacek Kapisz i Dariusz Borowski.


KONS to program przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia przy współpracy Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jest to unikalny w skali światowej projekt o charakterze narodowego programu na rzecz skutecznego zapobiegania i leczenia niewydolności serca oraz kompleksowej opieki nad pacjentami z tą chorobą. Jego wprowadzenie pozwoli na uzyskanie najlepszych możliwych wyników klinicznych w opiece nad chorymi, zapewni aktywny nadzór nad przebiegiem choroby oraz poprawi świadomość pacjentów. Programem od stycznia 2019 r. początkowo zostanie objęte 5 tyś. pacjentów z niewydolnością serca, których leczenie we współpracy z lekarzami POZ (z tymi którzy przystąpią do programu) będzie koordynowało na terenie całego kraju 6 szpitali kardiologicznych.


Jest to pierwszy taki projekt w Europie i prawdopodobnie na Świecie. Miejmy więc nadzieję, że się powiedzie i z czasem obejmie większość chorych z niewydolnością serca. Jak podają statystyki na niewydolność serca choruje około 1mln Polaków, 12mln jest zagrożonych tą chorobą, rocznie zapada na nią 220 tys., a do 2030 r. liczba chorych może wzrosnąć o połowę.


Wielkanoc, 21.04.2019

Wielkanoc2019  W związku z nadchodzącymi świętami Zmartwychwstania Pańskiego

wszystkim naszym członkom, ich rodzinom, znajomym, naszym darczyńcom, dobrodziejom, sympatykom oraz wszystkim ofiarodawcom 1% odpisu podatku na rzecz S.P.S. chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan udzielił wam nasi drodzy przyjaciele zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności, ciepłej, serdecznej, świątecznej, rodzinnej atmosfery i wszelkich łask Bożych.

Mokrego dyngusa, spełnienia planów osobistych i rodzinnych, realizacji marzeń życzy


Zarząd Stowarzyszenia Przeszczepionych Serc
KRS: 0000268880

Przekaż nam 1% swojego podatku, to nic nie kosztuje!
Z góry dziękujemy za wsparcie.

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1% podatku za 2017 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 14 429,50 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.
Więcej w zakładce


Organizacja spotkań


Serwis www.przeszczepserca.pl ma charakter edukacyjny, nie konsultacyjny! Pomimo, że dołożono wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie (szczególnie dotyczące leków) zostały podane włałciwie, ostateczne decyzje stosowania terapii spoczywają na lekarzu. Zarówno autorzy, konsultnaci, jak i wydawcy serwisu nie mogą ponosić odpowiedzialności za błędy, ani żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w tym serwisie.