Liceum im. Antoniego Dobiszewskiego

Dnia 16-02-2018 r. odbyło się spotkanie młodzieży szkolnej z XLIV Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Dobiszewskiego w Warszawie przy ulicy Dolnej 6, z członkami Stowarzyszenia Przeszczepionych Serc: Stanisławem Jerusalimcewem (23 lata po przeszczepie serca) i Jackiem Kapiszem (14 lat po przeszczepie serca).

Spotkanie odbyło się z okazji zapoczątkowanego w latach dziewięćdziesiątych i trwającego do dziś “Szkolnego Tygodnia Kultury”. Pod patronatem Dyrektora szkoły p. Bogdana Sekindy i opieką pedagogiczną p. prof. Guevary Kamińskiej–Gretchen i p. prof. Anny Jasztal, młodzież klasy I B i klasy II B o kierunku biochemicznym uczestniczyła w tym spotkaniu.

Członkowie S.P.S. mówili o medycznych aspektach chorób serca, zapobieganiu tym chorobom i transplantacjom. Próbowali wyjaśnić rodzaje ich schorzeń, które doprowadziły do przeszczepu serca. Opowiadali o bardzo ważnej edukacji i świadomości społecznej odnośnie oddawania narządów po śmierci. Opowiadali o ogólnym samopoczuciu po przeszczepie serca, o możliwościach psychofizycznych podczas brania leków immunosupresyjnych.

Na zakończenie licealiści obejrzeli 20 minutowy film produkcji hiszpańskiej pt. „Esperanza”, opowiadający o transplantacji i oddawaniu organów do przeszczepu. Spotkanie, w którym brało udział 35 osób skończyło się rozdawaniem oświadczeń woli, materiałów informacyjnych na temat przeszczepiania organów, szpiku i komórek. Uczniowie otrzymali upominki w postaci smyczy z logo S.P.S., opaski na rękę z logo Poltransplantu i pamiątkowe długopisy z logo S.P.S.

Po zrobieniu kilku pamiątkowych fotografii i serdecznym podziękowaniu od organizatorów (z brawami włącznie) zakończyliśmy bardzo miłe i sympatyczne spotkanie. Młodzież naszą prelekcję przyjęła z wielką sympatią, uwagą i skupieniem.

Serdeczne podziękowania dla uczennicy p. Justyny Dziwickiej za wybranie naszego stowarzyszenia.

KRS: 0000268880

Przekaż nam 1,5% swojego podatku, to nic nie kosztuje!

Z góry dziękujemy za wsparcie.

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku za 2022 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 37 807,80 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.

Więcej w zakładce

Organizacja spotkań