Bieg trzech serc 2022

W niedzielę 11 września 2022 r. odbyła się druga edycja Biegu Trzech Serc w Rakoniewicach.

Pomysłodawcą biegu jest członek SPS Roman Błażejczak – pierwszy w Polsce pacjent, który przeszedł udaną retransplantację serca.
Bieg, który jest niezwykle ważną inicjatywą pokazuje, że po przeszczepie można aktywnie, normalnie żyć. Jest również symbolicznym podziękowaniem dla dawców narządów i szpiku.
Rakoniewice przyciągnęły do siebie w dniu biegu uczestników, kibiców i osoby wspierające projekt.

W inicjatywie wzięli udział lekarze transplantolodzy, pacjenci po przeszczepach, wolontariusze, osoby zaangażowane w szerzenie informacji o transplantologii.
Nie zabrakło także osób ze Stowarzyszenia Przeszczepionych Serc. Oprócz Romana Błażejczaka w biegu wzięli udział: Sylwia Krajczyńska, Aldona Jaskulska, Paweł Rusin, Hanna Błażejczak, Piotr Maternik. Obecne były również Izabella Gizińska i Małgorzata Zielińska, które wykonywały pomiary glukozy i ciśnienia tętniczego. Udostępniły również w namiocie stowarzyszenia broszury, ulotki na temat przeszczepów i drobne upominki.

Osobami wspierającymi i pomocnymi byli: Renata Maternik – współorganizatorka biegu, członkowie Mariusz Kurpiewski i Andrzej Kaszubowski.
Trasa biegu wiodła przez piękny park miejski w Rakoniewicach. Każdy z uczestników na mecie otrzymał pamiątkowy medal, wodę mineralną i drobne upominki.
Wszystkie organizacje, stowarzyszenia, które wzięły udział w przedsięwzięciu dostały piękną pamiątkową grafikę, którą wykonał syn Romana Błażejczaka.

Trasę w najkrótszym czasie pokonali:

Miejsce 1: Jerzy Pyra, Rafał Szczeszek, Kasia Wawrzeniak
Miejsce 2: Anna Olesińska-Wiśniewska, Szymon Ziółkowski, Halina Olejniczak
Miejsce 3: Jerzy Piecuch, Gerard Tomiak, Roman Błażejczak

Kolejna edycja biegu odbędzie się w trzeci weekend września przyszłego roku.
Mamy nadzieję, że rzeczywistość pozwoli nam znowu się spotkać w Rakoniewicach.

Galeria zdjęć

KRS: 0000268880

Przekaż nam 1,5% swojego podatku, to nic nie kosztuje!

Z góry dziękujemy za wsparcie.

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku za 2022 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 37 807,80 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.

Więcej w zakładce

Organizacja spotkań