Familiada 2019

Szanowne Koleżanki, Koledzy, Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Naszego Stowarzyszenia

 

Mamy przyjemność pochwalić się, że pięcioletnie starania Zarządu Stowarzyszenia Przeszczepionych Serc nareszcie zakończyły się sukcesem i nasi reprezentanci mogli wystąpić w dniach 15 i 21 grudnia 2019 roku w najpopularniejszym teleturnieju emitowanym na antenie TVP2 „FAMILIADA”.

 

Wyłoniona z naszych członków „RODZINA-SKŁADAKI” w osobach: kapitan Roman Błażejczak, Jesika Misztal, Zbyszek Harasimowicz, Magdalena Dura i Piotr Szewczyk wzięli udział w programie, w którym oprócz dobrej zabawy zasadniczym celem było propagowanie leczenia i ratowania życia metodą transplantacji organów. Ze smutkiem wspominany, że nasza koleżanka Jadzia Pietruszka niestety nie doczekała się udziału w programie, ale z pewnością czuwała nad nimi (o czym mówią sami zawodnicy).

 

Z opowieści uczestników wynika, że wystąpienie w Telewizji jest niezłym stresem, bali się czy w tak krótkim czasie będą w stanie wymyślić odpowiedź i czy będzie ona prawidłowa. Nie jest to proste stać w światłach reflektorów, od których aż gorąco, i starać się logicznie albo nielogicznie wszystko jedno jak, ale rzeczowo myśleć. Stres, uciekający czas i atmosfera w studiu powoduje, że po zadaniu pytania przeważnie ma się w głowie „pustkę”, a jednak trzeba udzielić odpowiedzi i to na dodatek zgodnej z ankietowanymi. Za pierwszym razem udało się dojść do finału. Pechowo w finale zabrakło kilku punktów aby wygrać główną nagrodę.

 

Drugi występ był jeszcze trudniejszy – wspominają zawodnicy. Zabrakło tak niewiele żeby wygrać. Szkoda, po prostu szkoda. Polegli na kukurydzy – wydawało by się, że to takie proste pytanie – „Co jest z kukurydzy? – takie oczywiste. Zwykłe płatki kukurydziane, które są w każdym domu, ale niestety kombinowali jak koń pod górę – puszka kukurydzy, kiszonka itp. No i koniec. Wygrały Księgowe.

 

Mimo braku drugiej wygranej możemy być zadowoleni i dumni z występu naszej drużyny, która zakończyła udział w programie kwotą 2480,00 zł.

 

Uważamy, iż najważniejszy cel udziału w programie, który średnio gromadzi przed telewizorami 1,8 mln widzów został osiągnięty. Tym występem pragnęliśmy uświadomić społeczeństwu, że nawet bolesna śmierć bardzo bliskiej osoby nie musi oznaczać „końca wszystkiego”, ale może być początkiem dalszego życia ciężko chorego pacjenta oczekującego na przeszczep. Uczestnicy w programie opowiadali jak można normalnie żyć, studiować, pracować, wychowywać dzieci i cieszyć każdą chwilą spędzoną z rodziną po przeszczepie serca.

 

Wszystkie te wypowiedzi możemy na bieżąco oglądać na stronie internetowej Teleturnieju „FAMILIADA”.

 

Odcinek 2589

 

Odcinek 2590

 

Finał Odcinka 2589

KRS: 0000268880

Przekaż nam 1,5% swojego podatku, to nic nie kosztuje!

Z góry dziękujemy za wsparcie.

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku za 2022 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 37 807,80 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.

Więcej w zakładce

Organizacja spotkań