Leszno 2017

Dnia 13.02.2017 r. na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie kol. Stanisław Kaczorowski (członek Zarządu SPS) uczestniczył w spotkaniu z młodzieżą tej szkoły.

W trakcie spotkania omówiono problematykę:

– leczenia chorych metodą transplantacji narządów;

– osiągnięć polskiej kardiochirurgii począwszy od 4 .01.1969 r. (prof. Jan Moll pierwszy nie udany przeszczep serca), przez przełomową pierwszą udaną operacją przeszczepu serca z 05.11.1985 r. wykonaną przez zespół prof. Zbigniewa Religii, aż po współczesne czasy i skomplikowane przeszczepy realizowane w 6 ośrodkach transplantacji na terenie naszego kraju.

Zapoznano młodzież z zagrożeniami wynikającymi z nadużywania dopalaczy, narkotyków, nikotyny, prowadzenia niezdrowego trybu życia i ich bezpośredniego wpływu na rozwój wszelkich chorób, w tym szczególnie chorób serca i układu krążenia.

Przedstawiono młodzieży potrzeby chorych oczekujących na przeszczepy organów i omówiono prawne aspekty obowiązujące w Polsce przy ich pobieraniu. W oparciu o własne doświadczenia przedstawiono rozterki rodzin przy podejmowaniu decyzji o darowaniu organów do przeszczepu (rozdano uczestnikom oświadczenia woli).

Zachęcano młodzież do oddawania krwi i zgłaszania się do banku dawców szpiku.

Młodzież brała czynny udział w spotkaniu zaskakując dużą wiedzą na temat transplantacji i odpowiadając pozytywnie na zadawane pytania.

Za przygotowanie i pomoc w przeprowadzeniu spotkania składamy serdeczne podziękowania Pani pedagog Barbarze Banach.

KRS: 0000268880

Przekaż nam 1,5% swojego podatku, to nic nie kosztuje!

Z góry dziękujemy za wsparcie.

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku za 2022 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 37 807,80 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.

Więcej w zakładce

Organizacja spotkań