Mikoszewo 2016

Już od dłuższego czasu członkowie Stowarzyszenia, ich rodziny i przyjaciele mieli w kalendarzach zaznaczony 1-5 czerwca 2016 rok. Data może zwykła, ale za nią kryje się fakt, że w tym roku obchodzimy dziesięciolecie istnienia SPS. Tym razem na XIV spotkanie integracyjne wszystkie drogi prowadziły do Ośrodka Wypoczynkowo–Szkoleniowego „Basia” w Mikoszewie. Tradycyjnie część uczestników zjazdu przybyła wcześniej, a pozostali w środę, czyli w oficjalnym początku spotkania. Po południu, po przywitaniu się ze wszystkimi, w pełnym składzie zjedliśmy pierwszy wspólny posiłek. Wieczorem zaś odbył się grill z pysznymi kiełbaskami i pierogami.

Następnego dnia w czwartek z małym opóźnieniem z przyczyn technicznych wybraliśmy się na Hel. Przejechaliśmy przez Rumię-Redę-Puck-Swarzewo-Władysławowo-Chałupy-Kuźnicę-Jastarnię-Juratę, i na końcu dotarliśmy na Hel. Jeszcze przed rozpoczęciem wycieczki z przewodnikiem, Pan Kierowca pokazał nam miejsce, w którym widać było Zatokę Pucką, Hel, a dalej Morze Bałtyckie. Widok przepiękny. We Władysławowie dołączył do nas Pan Przewodnik – Adam Michalak opowiadał o historii mijanych przez nas miejscowości, ich położeniu geograficznym, florze i faunie. Pogoda dopisywała przez cały dzień, kolory nieba, wody oraz roślinności zapierały dech w piersiach. Kiedy dotarliśmy już na miejsce i postawiliśmy nogi na helskiej ziemi przeszliśmy po nowo zbudowanej promenadzie (2013 rok) wzdłuż cypla, następnie przez las i dalej do ulicy Wiejskiej. W mieście podziwialiśmy przepiękne kaszubskie zabudowania, a także budynek muzeum. Końcową atrakcją było fokarium Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego, a dokładniej pisząc, czas w którym karmione są foki. Ogrom zainteresowania tym widowiskiem przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Kiedy zaspokoiliśmy naszą ciekawość i opuściliśmy fokarium mieliśmy czas wolny, w którym poczyniliśmy pamiątkowe zakupy, napiliśmy się herbaty/kawy w miłym towarzystwie i opowiadaliśmy co ciekawego u nas przez czas rozłąki się wydarzyło. Około godziny 19 dotarliśmy do ośrodka, w którym czekał na nas obiad i pozostała część uczestników zjazdu, którzy z różnych przyczyn nie mogli z nami wyruszyć na podbój Helu. Zmęczeni, najedzeni, ale szczęśliwi udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

W piątek po śniadaniu w drugim terminie odbyło się Walne Zebranie Członków SPS. Jak co roku Zarząd przedstawił sprawozdanie za rok 2015. Oprócz tego musieliśmy wybrać nowych członków Zarządu ze względu na kończącą się już kadencję obecnego. Po burzliwych obradach i chwili oddechu odbyły się Warsztaty Psychologiczne prowadzone przez Justynę Gruczek. W tym roku poruszony został temat „Wpływu psychiki na układ odpornościowy osób po transplantacji serca”. Po warsztatach do obiadu mogliśmy zażywać słonecznych kąpieli i nacieszyć się wspólnym towarzystwem. Wieczorem zaś odbyła się uroczysta kolacja, na której świętowaliśmy jubileusze przeszczepienia serca: XV-lecie – Ewa Piechota, Marian Strzelecki, X-lecie – Dariusz Borowski, Alicja Gąciarek, Edmund Kopa, Mieczysław Manikowski, Krzysztof Kwaskiewicz, Mieczysław Zawada oraz V-lecie Jadwiga Pietruszka. Następnie oficjalnie zostali powitani nowi członkowie Stowarzyszenia: Krzysztof Ciamulski, Zbigniew Harasimczuk, Zofia Gruczek, Waldemar Gruczek, Renata Maternik, Piotr Maternik, Tadeusz Milej, Ewa Piechota. Po części oficjalnej zjedliśmy pyszną kolację i dodatkowo tegoroczni jubilaci uraczyli nas pysznymi tortami. Żeby zgubić zbędne kalorie tańczyliśmy i tańczyliśmy do białego rana.

W sobotę zaś dla tzw. zdrowotności czekały na nas różne zawody sportowe. W tym roku do wyboru był tenis stołowy, rzut piłką do kosza, siatkówka, mini golf i zawody wędkarskie im. „Zdzicha”.

Po zawodach na obiedzie oprócz ciepłego posiłku zostaliśmy ugoszczeni wspaniałym tortem i lampką wina z okazji X-lecia Stowarzyszenia Przeszczepionych Serc. Zaśpiewaliśmy sobie sto lat, dwieście lat, a nawet trzysta, życzyliśmy sobie dużo zdrowia i tym miłym akcentem udaliśmy się na poobiednią sjestę.

Wieczorem odbył się grill, na którym zostały wręczone dyplomy, medale lub statuetki dla zwycięzców poszczególnych konkurencji. W tym roku zwycięzcami poszczególnych konkurencji zostali:

• siatkówka – drużyna Mariana Strzeleckiego w składzie: Wiesława Fifielska, Przemysław Grodzki, Zbigniew Harasimczuk, Stanisław Kaczorowski, Jacek Kapisz, Agnieszka Lewandowska, Władysław Pietruszka, Marek Popiołek i Irena Zdrojkowska;

• rzut piłką do kosza: kobiet – Wiesława Fifielska, mężczyzn – Marek Popiołek;

• turniej tenisa stołowego – Marek Popiołek;

• turniej „mini golfa” kobiet – Róża Krzyszczak, mężczyzn – Dariusz Borowski;

• zawody wędkarskie im. „Zdzicha”– Marian Strzelecki.

Pogoda nas nie zawodziła, ale czas beztroski powoli dobiegał końca. W niedzielę zaraz po śniadaniu zaczęły się przygotowania do odjazdu, a w końcu pożegnania i życzenia do zobaczenia w przyszłym roku, a nawet wcześniej.

KRS: 0000268880

Przekaż nam 1,5% swojego podatku, to nic nie kosztuje!

Z góry dziękujemy za wsparcie.

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku za 2022 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 37 807,80 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.

Więcej w zakładce

Organizacja spotkań