Olecko

20 kwietnia b.r. S.P.S. odwiedziło Olecko. Dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Olecku, dyrektorów szkół oraz rejonowego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” w Olecku, doszło do spotkania z młodzieżą ze szkół ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycielami.

Spotkanie prowadził ze strony S.P.S. Stanisław Jerusalimcew, Jacek Kapisz i Monika Rusinek (mieszkanka Powiatu Oleckiego) oraz Bożena Dudar z ramienia POLTRANSPLANTU. Nasza koleżanka, Monika Rusinek skierowała szczególne podziękowania dr Romanowi Szeremeta z Olmedica Sp. z o.o., dzięki którego prawidłowo postawionej diagnozie, uratowano jej życie, a ona sama mogła szczęśliwie doczekać do przeszczepu serca. Słów wdzięczności nie szczędziła również pod kierunkiem Pani Iwony Marchewka z ZPU Prawda, osoby o „gołębim sercu”, wrażliwej na potrzeby zwykłych ludzi…

Członkowie S.P.S. podzielili się z młodzieżą swoimi osobistymi przeżyciami związanymi z otrzymaniem nowego serca, starali się przedstawić aspekty moralne przeszczepu, i osobiste przeżycia każdej z przeszczepionych osób. O aspektach przeszczepów od strony urzędowej, pojęcia śmierci mózgowej, mówiła Pani Koordynator – Bożena Dudar.

W trakcie spotkania, uczestnicy mieli okazję obejrzeć hiszpański film pt.: „Esperanza”, pokazujący problem transplantacji od strony biorcy, dawcy, i jego rodziny oraz „Podarowane życie”, obraz przedstawiający młodego chłopca, jego problemy, i przemyślenia, na temat jego przeszczepu serca.

Jak zawsze podczas spotkań propagujących temat transplantacji i przeszczepów, uczestnicy spotkania mogli pobrać oświadczenia woli, i materiały informacyjne o transplantacji narządów, które S.P.S. otrzymało od POLTRANSPLANTU z Warszawy. Na ręce Pani Haliny Kasickiej – przesympatycznej pracownicy starostwa, zostały przekazane broszury otrzymane od P.U.M.T. z prośbą o przekazanie ich do bibliotek szkolnych.

Na zakończenie spotkania Pan Andrzej Kisiel – Starosta Olecki, zwrócił się z prośbą do uczestników spotkania, aby dbali o własne zdrowie, wykonywali badania profilaktyczne oraz zachęcali do tego pozostałych członków swoich rodzin.

W osobie Pana Starosty znaleźliśmy prawdziwego propagatora tematu transplantacji. Trzeba dodać, że podczas naszego nieoficjalnego powitania w biurze Pana Starosty; po naszym przyjeździe do Olecka; Pan Starosta pokazał nam podpisane przez siebie oświadczenie woli. Gratulujemy podjętej decyzji Panie Starosto, oby takich osób jak Pan, było coraz więcej.

Wieczorem mogliśmy odpocząć i przenocować w Mazurskim Centrum Edukacji i Inicjatyw Lokalnych – w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych (internat szkoły), wcześniej jednak, o godz. 17.00, na zaproszenie Pana Starosty w tymże centrum, uczestniczyliśmy w spotkaniu z mieszkańcami Olecka na temat zdrowego odżywiania, oczywiście przedstawiając na koniec tego spotkania nasze problemy transplantacyjne.

Na zakończenie pragniemy jeszcze raz, z całych naszych nowych serc, podziękować Panu Andrzejowi Kisielowi – Staroście Oleckiemu, dyrektorom szkół oraz wszystkim osobom zaangażowanym, za pomoc w organizacji naszego spotkania.

KRS: 0000268880

Przekaż nam 1,5% swojego podatku, to nic nie kosztuje!

Z góry dziękujemy za wsparcie.

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku za 2022 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 37 807,80 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.

Więcej w zakładce

Organizacja spotkań