Spotkanie z młodzieżą akademicką W.U.M. na zaproszenie EMSA Warszawa.

Dnia 23 marca 2010 r. o godz. 18.00 odbyło się II spotkanie przedstawicieli naszego Stowarzyszenia ze studentami W.U.M. na zaproszenie Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny EMSA Warszawa. Organizatorem ze strony EMSA była Pani Agnieszka Dębkowska Koordynator Transplantacje.

Spotkanie rozpoczęły Panie: Agnieszka Dębkowska i Maryla Śmietanowska Koordynator Movies & Medicine.

Przy organizacji spotkania ze strony EMSA brali udział: Beata Miłosińska – Prezes, Wojciech Hornowski – Wiceprezes,  Maciej Gryziak Sekretarz.

Ze strony S.P.S. udział wzięli:

Gościnnie Doc. Maciej Kosieradzki transplantolog – Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej W.U.M. – temat prezentacji to – „ Kiedy umiera człowiek „ poprowadzona w sposób rewelacyjny!.

Członkowie S.P.S. osoby po przeszczepie serca: Lech Poliński – 3 lata, Jacek Kapisz – 6 lat, Stanisław Jerusalimcew – 15 lat.

Po prezentacji dr Macieja Kosieradzkiego, pokazaliśmy film. w reż. T. Króla  „ Życie to rewelacja” a po filmie koledzy opowiedzieli swoje przeżycia przed i po operacji, mówili o przyczynach swojej choroby która doprowadziła do transplantacji. Koledzy Jacek i Lech poprowadzili quiz na temat transplantacji. Po quizie wywiązała się gorąca dyskusja. Na końcu spotkania koledzy odpowiadali na pytania przyszłych medyków. Na zakończenia jak zwykle młodzież pobrała oświadczenia woli i materiały informacyjne. Wspólne zdjęcie zakończyło bardzo sympatyczne spotkanie. Należy zwrócić uwagę iż spotkanie odbyło się o godz. 18.00, kiedy to doc. Maciej Kosieradzki miał  cały dzień pracy za sobą a  młodzi ludzie byli  po całodziennych zajęciach na uczelni.

S.P.S. dziękuje bardzo Panu doc. Maciejowi Kosieradzkiemu za udział w spotkaniu a organizatorom za wkład pracy i za zaproszenie na spotkanie. Mamy nadzieję iż współpraca z przyszłymi medykami a S.P.S. będzie współpracą stałą. Życzymy naszej wspaniałej młodzieży z EMSA Warszawa i studentom W.U.M. samych ocen celujących, a może w przyszłości niektórzy z Nich podejmą jakże odpowiedzialną pracę transplantologa.

S.P.S. dziękuje Centrum Poltransplantu i Polskiej Unii Medycyny Transplantacyjnej za pomoc w organizowaniu tego spotkania.

Dziękujemy Panu Sławomirowi Gront za obsługę sprzętu multimedialnego Auli im. A. Grucy.

                                                                                                                 Zarząd.

KRS: 0000268880

Przekaż nam 1,5% swojego podatku, to nic nie kosztuje!

Z góry dziękujemy za wsparcie.

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku za 2022 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 37 807,80 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.

Więcej w zakładce

Organizacja spotkań