” Transplantacje – niezwykły dar ” Pijarskie Szkoły Królowej Polskiej w Łowiczu.

Na zaproszenie organizatora mgr Zbigniewa Wojdy przedstawiciele SPS: Halina i Józef Szczepanik oraz osoby z przeszczepionym sercem: Lech Poliński, Jacek Kapisz i Stanisław Jerusalimcew mieli spotkanie w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju na temat dawstwa, transplantacji narządów i tkanek pt.: „ Transplantacje – niezwykły dar”. Była z nami Koleżanka Elżbieta Milewska, osoba z przeszczepioną wątrobą.

Józef Szczepanik mieszkaniec Łowicza mówił o swojej córce Ani. Ania odeszła tragicznie, ale jej serce, nerki i wątroba uratowały 4 osoby. Bezsensowna śmierć Ich córki, młodej 18 letniej maturzystki , dała dar życia osobom nieznanym, których dziś by już nie było na świecie. Zgoda Jej Bliskich – była jakże wielkim aktem miłości bliźniego dla nieznanych im ludzi.

Stanisław i Jacek mówili o swoich przeżyciach przed i po przeszczepie serca a Elżbieta mówiła o swoich odczuciach i jakości życia po swojej operacji.

Mgr Zbigniew Wojda również mieszkaniec Łowicza, przedstawił swoją prezentację „ Transplantacje – niezwykły dar „ w sposób bardzo przejrzysty i wyczerpujący.

Na koniec spotkania rozdaliśmy uczniom materiały informacyjne na temat przeszczepów otrzymane od Polskiej Unii Medycyny Transplantacyjnej i POLTRANSPLANTU Warszawa.

Wszystkim którzy byli pomocni w zorganizowaniu tego spotkania składamy serdeczne podziękowanie.

Zarząd.

Powrót

KRS: 0000268880

Przekaż nam 1,5% swojego podatku, to nic nie kosztuje!

Z góry dziękujemy za wsparcie.

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku za 2022 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 37 807,80 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.

Więcej w zakładce

Organizacja spotkań