WSFiZ – Warszawa

Dnia 08.06.12 w WSFiZ w Warszawie ul. Pawia 55 odbyło się spotkanie przedstawiciela S.P.S. Jacka Kapisza i studentów II roku na zajęciach z psychologii społecznej. Zaproszenie wystosowała studentka Katarzyna Iwaniuk z grupy prowadzonej przez mgr Adriana Wójcika. Była to kampania dotycząca transplantologii. Studenci byli bardzo dobrze przygotowani do tematu. Członek naszego stowarzyszenia V-ce prezes Jacek Kapisz, jako osoba – 8 lat po przeszczepie serca podzielił się swoimi wrażeniami i przeżyciami, przed jak i po transplantacji serca, które mu zostało przeszczepione w Instytucie Kardiologii w Aninie. Próbował wyjaśnić rodzaj schorzenia (kardiomiopatia rozstrzeniowa) objawy i śmiertelne zagrożenie, gdyby ta operacja się nie odbyła i nie doczekał by się nowego narządu. Na swoim spotkaniu z młodzieżą akademicką opowiedział o oddaniu personelu medycznego z którym się spotkał w czasie 100 dni, które spędził w Instytucie Kardiologii, o radości z otrzymanego narządu i wdzięczności dla rodziny dawcy, która zgodziła się na pobranie serca od ich bliskiej zmarłej osoby. Młodzież zasłuchana, stawiała bardzo konkretne pytania dotyczące transplantologii, organizacji transportu narządów, świadomości społecznej odnośnie oddawania narządów po śmierci, ogólnego samopoczucia po przeszczepie, możliwości psychofizycznych. Spotkanie zakończyło się zrobieniem kilku pamiątkowych zdjęć i serdecznym podziękowaniem od organizatorów spotkania.

KRS: 0000268880

Przekaż nam 1,5% swojego podatku, to nic nie kosztuje!

Z góry dziękujemy za wsparcie.

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku za 2022 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 37 807,80 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.

Więcej w zakładce

Organizacja spotkań