Konferencja 29 X 09 w Radomiu – ” Podaruj Czastkę Siebie „.

Konferencja „ PODARUJ CZĄSTKĘ SIEBIE „

upowszechniającą wiedzę na temat przeszczepów.

W dniu 29 października w Resursie Obywatelskiej w Radomiu odbyła się

Konferencja

„PODARUJ CZĄSTKĘ SIEBIE”

POD PATRONATEM HONOROWYM:

Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego

i

Prezydenta Miasta Radomia Andrzeja Kosztowniaka.

Organizatorami tejże konferencji byli:

Radomskie Środowisko „Inicjatywa” Duszpasterstwo Rodzin Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska Stowarzyszenie Przeszczepionych Serc

Spotkanie miało na celu upowszechnienie wiedzy na temat przeszczepów. Gośćmi zaproszonymi na tą konferencję była głównie młodzież szkolna z radomskich liceów.

Cala uroczystość zaczęła się punktualnie o godzinie 11.00. Tuż przed tym czasem członkowie S.P.S. rozstawili swój namiot, by później móc rozdawać w nim okolicznościowe torby, smycze, ulotki, książeczki i wiele innych rzeczy mających na celu propagowanie idei przeszczepów w Polsce. Mimo chłodnego poranka, do Resursy Obywatelskiej młodzież szkolna dopisała bardzo licznie, po brzegi wypełniając 300-osobową salę.

Swoją obecnością zaszczycili nas również znamienici goście:

Prezydent Miasta Radomia Andrzej Kosztowniak  Przewodniczący Rady Miasta w Radomiu – Dariusz Wójcik Duszpasterz Rodzin Diecezji Radomskiej ks. Sławomir Adamczyk na czele.

Konferencję otworzyła:

 dr Lucyna Wiśniewska – Radomskie Środowisko Inicjatywa

następnie głos zabrała:

 dr n.med. Danuta Stryjeńska-Rowińska – Poltransplant i wygłosiła wykład na temat transplantologii w Polsce – dane statystyczne.

Stanowisko Kościoła Katolickiego nt. przeszczepów wygłosił:

 ks. prof. Stanisław Warzeszak z Wydział Teologicznego U.K.S.W.

W dalszej części głos zabrał:

 dr hab.n.med Maciej Kosieradzki z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Instytutu Transplantologii W.U.M. przeprowadził swój wykład nt. technicznych informacji o przeszczepach, kiedy można pobrać przeszczep, informację o śmierci mózgu.

W końcowej części spotkania głos zabrali członkowie S.P.S.:

 prezes – Stanisław Jerusalimcew V-ce prezes Jacek Kapisz  Bartosz Pietruszewski wszyscy po przeszczepieniu sercaiTeresa Danek KOORDYNATOR DS. TRANSPLANTACJI POLTRANSPLANT nt .koordynowania przeszczepów.

Przeszczepieni opowiadali o swoich historiach związanych z przeszczepem, jak do tego doszło jak zmieniło się życie po transplantacji. Konferencję zakończył quiz z nagrodami podsumowujący wiadomości zebrane z przebiegu całego spotkania, organizowany przez obecnych tam członków S.P.S., w którym młodzież szkolna wykazała się dużą wiedzą nt. transplantacji.

Podsumowując: KONFERENCJA RADOMSKA nt. „PODARUJ CZĄSTKĘ SIEBIE”, trzeba podkreślić, była niezwykle pożyteczna w propagowaniu idei przeszczepów w Polsce i przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze. Jeszcze raz ogromne podziękowania dla organizatorów z RADOMIA za trud włożony w organizację tej szczytnej idei i dla młodzieży za tak liczne uczestnictwo.

                                                                                        Bartosz Pietruszewski

   

     Serdeczne podziękowanie przekazujemy Pani dr Lucynie Wiśniewskiej – Radomskie Środowisko ” Inicjatywa ” -, zaangażowanie i wkład pracy Pani dr były czynnikiem sprawczym spotkania z młodzieżą.

       Także podziękowanie za wielki wkład pracy w organizację spotkania Panu Michałowi Wojutyńskiemu  – Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska.

 Dziękujemy wszystkim –  którzy przyczynili się do organizacji Konferencji.

                                                                                         Serdeczne dzięki.

S.P.S.

Zarząd

KRS: 0000268880

Przekaż nam 1,5% swojego podatku, to nic nie kosztuje!

Z góry dziękujemy za wsparcie.

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku za 2022 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 37 807,80 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.

Więcej w zakładce

Organizacja spotkań