Ostrołęka – Szpital im. dr Józefa Psarskiego

SZPITAL W OSTROŁĘCE IM DR JÓZEFA PSARSKIEGO

Z inicjatywy Stowarzyszenia Przeszczepionych Serc odbyło się spotkanie z Dyrekcją, ordynatorami, lekarzami i pielęgniarkami Szpitala w Ostrołęce.

Przedstawiciele SPS osoby po przeszczepie serca Jacek Kapisz, Danuta Romańska, Paweł Kądziałko i Andrzej Pabich opowiedzieli swoje przeżycia przed i po transplantacji.

Doc. Maciej Kosieradzki w prezentacji wskazał przodujące województwa w zgłaszaniu dawców, wykresy: gdzie, ile, i jakie w poszczególnych latach wykonywano transplantacje.

Z sali padały pytania już czysto techniczne jak podjąć współpracę z Poltransplantem. Panie koordynatorki ze Szpitala „Dzieciątka Jezus” wyczerpująco odpowiadały na pytania.

Bardzo nas ucieszyło, że Pan Dyrektor Wojciech Miazga zwołał naradę na najbliższy poniedziałek w sprawie podjęcia współpracy z Poltransplantem.

Miło nam był usłyszeć od dr Zbigniewa Brzostka koordynatora d/s transplantologii tutejszego szpitala ,że spotkanie z osobami po przeszczepie jest bardzo motywujące i nadaje sens ich pracy. Na koniec wspólnie obejrzeliśmy film „Esperanza”.

Ciężar organizacji tego spotkania i spotkania w LO w Ostrołęce wzieli na siebie Teresa, Agnieszka i Andrzej Pabich – dziękujemy.

Powrót

KRS: 0000268880

Przekaż nam 1,5% swojego podatku, to nic nie kosztuje!

Z góry dziękujemy za wsparcie.

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku za 2022 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 37 807,80 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.

Więcej w zakładce

Organizacja spotkań