Piknik Henryków 2019 r.

Dnia 1 września 2019 roku w podwarszawskiej miejscowości Henryków-Urocze na Placu Sołeckim odbył się coroczny piknik.

 

Do udziału w nim nasze Stowarzyszenie zostało zaproszone przez Panią Sołtys Annę Kostyrkę.

 

Pani Anna i jej mąż są krwiodawcami i problematyka, którą zajmuje się nasze Stowarzyszenie jest im bardzo bliska. Nasz udział polegający na badaniu ciśnienia i poziomu cukru we krwi miał zwrócić uwagę mieszkańców Henrykowa-Urocze na konieczność i celowość przeprowadzania badań kontrolnych .

 

Stowarzyszenie reprezentowane było przez Wandę Antkowiak, Małgosię Zielińską, Izę Gizińską i Lecha Polińskiego.

 

Był to już kolejny udział SPS w imprezie w Henrykowie-Urocze. Główną atrakcją spotkania była prezentacja zabytkowych samochodów biorących udział w Ogólnopolskim Zjeździe Samochodów Zabytkowych dała możliwość obejrzenia ich z bliska oraz podziwiania ich wspaniałego stanu technicznego mimo „sędziwego’ wieku.

 

Jak zwykle w trakcie takiego świątecznego spotkania mieszkańców Henrykowa-Urocze było wiele atrakcji: konkursy dla dorosłych i dzieci, oblegany przez dzieci plac zabaw, kuchnia polowa z ogródkiem pozwalała na spotkania z sąsiadami bez ograniczeń czasowych dnia codziennego. Dodatkowym atutem była wspaniała pogoda.

 

Również nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Ponad 40 osób sprawdziło swoje ciśnienie i poziom cukru we krwi, w tym oczywiście Pani Sołtys i Jej mama. Wanda i Małgosia udzielały również porad w zakresie profilaktyki kardiologicznej. Wręczaliśmy także materiały informacyjne o leczeniu metodą transplantacji, o Stowarzyszeniu oraz oświadczenia woli.

 

Byliśmy jak zwykle bardzo serdecznie przyjęci.

 

Dziękujemy za zaproszenie i być może do zobaczenia za rok.

KRS: 0000268880

Przekaż nam 1,5% swojego podatku, to nic nie kosztuje!

Z góry dziękujemy za wsparcie.

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku za 2022 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 37 807,80 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.

Więcej w zakładce

Organizacja spotkań