Szklarska Poręba

W dniach 19˗25.06.2016 r. miał miejsce doroczny tym razem już XV Zjazd Stowarzyszenia Przeszczepionych Serc. Tym razem odbył się on w Szklarskiej Porębie, w Ośrodku Wypoczynkowym „Królowa Karkonoszy”. W tegorocznym zjeździe wzięło udział 60 osób.

Po przyjeździe uczestnicy zakwaterowali się w swoich pokojach. Pierwszy dzień zakończył się spotkaniem w stołówce ośrodka, gdzie zjedzono pierwszy wspólny posiłek.

Drugiego dnia po śniadaniu część uczestników wybrała się na wycieczkę po Szklarskiej Porębie

i okolicach z przewodnikiem. Na początku wyprawy zwiedzający zatrzymali się przy tarasie widokowym, gdzie widać było Śnieżkę i inne góry Karkonoszy. Następnie pojechali oglądać wodospad Szklarki. Dalej udali do Harrachova i tam oglądali wodospad i mamucią skocznię. W drodze powrotnej wycieczkowicze zatrzymali się na zakupy w supermarkecie czeskim. Na koniec wycieczki wrócili do Szklarskiej Poręby, gdzie jeszcze odwiedzili leśną hutę szkła. W tym czasie jeden pan opowiadał jak wygląda praca w hucie, a drugi robił ze szkła konia i rybkę. Po prezentacji zawodowego hutnika Bożena Gajewska z jego pomocą zrobiła kwiatka. Uczestnicy wycieczki wrócili do ośrodka po godzinie 16.00. Było więc trochę czasu, żeby odpocząć przed kolacją. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły pojechać na wycieczkę zostały w ośrodku bądź wybrały się na spacer po okolicy.

Trzeciego dnia pobytu, tj. w środę członkowie stowarzyszenia pojechali na wycieczkę do Pragi.

W drodze przewodniczka opowiadała o Szklarskiej Porębie, mijanych krajobrazach i miasteczkach czeskich. Zwiedzanie Pragi rozpoczęło się od spaceru po Hradczanach. Uczestnicy zobaczyli katedrę, zamek, podziwiali cudną panoramę miasta, przespacerowali się słynną Złotą Uliczką. Następnie przez Most Karola udali się na Stare Miasto, gdzie zjedli tradycyjny czeski obiad. Po obiedzie wyznaczono czas wolny do godziny 20.00. W tym czasie wycieczkowicze indywidualnie spacerowali po Starym Mieście, gdzie mogli zobaczyć: Rynek z Ratuszem, Plac Wacława, praski zegar astronomiczny. O 20.00 wszyscy wyruszyli w kierunku autobusu. Droga wiodła przez żydowską dzielnicę Josefov. Następnie autokarem wycieczkowicze pojechali zobaczyć Fontanny Křižíkova. Po pokazie wyruszyli w drogę powrotną do Szklarskiej Poręby. W ośrodku wszyscy byli około godziny 1.00 w nocy.

W czwartek po śniadaniu część uczestników udała się na strzelnicę, gdzie odbyły się zawody strzeleckie. W godzinach popołudniowych odbyły się Warsztaty Psychologiczne, które poprowadziła Justyna Gruczek. W tym roku poruszono temat: „Jak sobie radzić bez psychologa”. W piątek po śniadaniu w drugim terminie odbyło się Walne Zebranie Członków SPS. Na początku uczestnicy zebrania podpisali listę, a następnie Zarząd zdał sprawozdanie za rok 2016. W dniu zebrania o godzinie 19.00 rozpoczęła się uroczysta kolacja, w czasie której obchodzono jubileusze przeszczepienia serca: 15-lecie ˗ Barbara Rybacka, Zbigniew Donica, Stanisław Kaczorowski,

10-lecie ˗ Lech Poliński, Tadeusz Milej, Paweł Rusin, 5-lecie Zbigniew Harasimczuk. Następnie zostali powitani nowi członkowie SPS: Magdalena Dura, Aldona Jaskulska, Marzena Ponichter, Monika Rybacka, Grzegorz Rybacki, Alicja Zawrotniak, Leokadia Kasprzak, Jan Kasprzak, Roman Bugajak – pierwszy raz na zjeździe, Adam Piotrowski – pierwszy raz na zjeździe.

Po części oficjalnej uczestnicy zjedli kolację, a jubilaci przygotowali niespodziankę w postaci upieczonego prosiaka. Panowała wesoła i taneczna atmosfera. W czasie kolacji rozegrano konkurs „Jaka to melodia”.

W sobotę zorganizowano w celach rehabilitacyjnych Dzień Sportu. Uczestnicy zjazdu mogli wybrać sobie następujące konkurencje: tenis stołowy, siatkówkę, mini golf, rzut piłką lekarska, zawody wędkarskie im. „Zdzicha”. Tego dnia po obiadokolacji na placu przed ośrodkiem wręczono dyplomy, medale i statuetki dla zwycięzców wszystkich konkurencji sportowych. Wygranymi zostali:

• zawody strzeleckie kobiety :

1. Justyna Gruczek

2. Magdalena Dura

3. Oksana Prus

• zawody strzeleckie mężczyźni:

1. Jan Kasprzak

2. Zbigniew Donica

3. Antoni Uraszewski

• konkurs :Jaka to melodia”:

1. Jan Kasprzak

2. Leokadia Kasprzak

3. Jacek Kapisz

• zawody wędkarskie im. „Zdzicha”

1. Zbigniew Donica

2. Dariusz Borowski

3. Marian Strzelecki

• siatkówka:

1. Wiesława Fifielska kapitan, Agnieszka Lewandowska, Marek Popiołek, Marian Strzelecki, Dariusz Borowski, Grzegorz Rybacki, Władysław Pietruszka

2. Ryszard Kisielewski kapitan, Irena Zdrojkowska, Marzena Ponichter, Zbigniew Harasimczuk, Antoni Uraszewski, Jacek Kapisz, Sławomir Fifielski

• rzut piłką lekarską kobiety:

1. Monika Rybacka

2. Justyna Gruczek

3. Wiesława Fifielska

• rzut piłką lekarską mężczyźni:

1. Grzegorz Rybacki

2. Władysław Pietruszka

3. Ryszard Kisielewski.

• Tenis stołowy:

1. Zbigniew Donica

2. Grzegorz Rybacki

3. Marek Popiołek

• mini golf kobiety:

1. Agnieszka Lewandowska

2. Małgorzata Zielińska

3. Barbara Kapisz

• mini golf mężczyźni

1. Tadeusz Milej

2. Marian Strzelecki

3. Dariusz Borowski

W niedzielę po śniadaniu nadszedł czas przygotowań do wyjazdu. Przyszła pora na pożegnania, życzenia do zobaczenia w przyszłym roku.

KRS: 0000268880

Przekaż nam 1,5% swojego podatku, to nic nie kosztuje!

Z góry dziękujemy za wsparcie.

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku za 2022 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 37 807,80 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.

Więcej w zakładce

Organizacja spotkań