XXI Zjazd SPS w ośrodku Kuźnica – Sielpia 2023

W dniach 05.06-10.06.2023 r. odbył się XXI Zjazd Stowarzyszenia Przeszczepionych Serc. Miał miejsce w Kompleksie Turystyczno-Wypoczynkowy Kuźnica w Sielpi. W tegorocznym zjeździe wzięło udział 37 osób w tym 18 po przeszczepie serca. Po przyjeździe uczestnicy zakwaterowywali się w pokojach.
Pierwszy dzień rozpoczął się spotkaniem w stołówce ośrodka, gdzie zjedzono wspólnie obiad.
Drugiego i trzeciego dnia pobytu po śniadaniu uczestnicy zjazdu brali udział w zawodach sportowych. Do wyboru były następujące konkurencje: zawody tenisa stołowego im. Marka Popiołka, dart, mini golf, rzut do kosza i siatkówkę.
W czwartek 8 czerwca po śniadaniu w drugim terminie odbyło się Walne Zebranie Członków SPS. Na początku uczestnicy zebrania uczcili minutą ciszy zmarłą koleżankę Lucynę Grotkowską.
Następnie podpisano listę, Zarząd zdał sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2022 uczestnicy wysłuchali również Protokołu Komisji Rewizyjnej. Walne Zebranie Członków zatwierdziło sprawozdanie merytoryczne i finansowe za 2022 rok i udzieliło aktualnemu Zarządowi absolutorium.
W tym samym dniu odbyła się uroczysta kolacja, w czasie której obchodzono jubileusze przeszczepienia serca.

XX – Lecie
Roman Bugajak
Mateusz Dolata
Wiesława Fifielska
Stanisław Grodzki
Bartosz Pietruszewski

X – Lecie
Adam Piotrowski

V – Lecie
Piotr Gut
Marek Wiatrowski

Powitano również nowych członków stowarzyszenia, którzy dostali drobne upominki. Nowi członkowie to: Mariusz Kurpiewski i Marek Wiatrowski.
Po części oficjalnej uczestnicy zjedli kolację, a jubilaci przygotowali niespodziankę w postaci tortu i pieczonego dzika. Panowała wesoła, taneczna atmosfera.
W piątek 9 czerwca odbyły się warsztaty psychologiczne. Poprowadziła je psycholog Katarzyna Grott. W warsztatach wzięło udział 16 osób po przeszczepie serca. Rozmowy dotyczyły głownie stresu i jego wpływu na zdrowie. Chętne osoby mogły również skorzystać z konsultacji psychologicznych indywidualnie.
Tego samego dnia po obiedzie wręczono zwycięzcom wszystkich konkurencji sportowych dyplomy, medale i statuetki. Wygranymi zostali:

DART

KOBIETY
1. Wiesława Fifielska
2. Hanna Błażejczak
3. Magdalena Hajka

MĘŻCZYŹNI
1. Piotr Maternik
2. Sławomir Fifielski
3. Tomasz Zdrojewski

MINI GOLF

Kobiety
1. Maria Milej
2. Magdalena Hajka
3. Sylwia Krajczyńska

Mężczyźni
1. Mariusz Kurpiewski
2. Jan Kasprzak
3. Adam Piotrowski

RZUT DO KOSZA

Kobiety
1. Hajka Magdalena
2. Róża Krzyszczak

Mężczyźni
1. Mariusz Kurpiewski
2. Lech Poliński
3. Władysław Pietruszka

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO IM. MARKA POPIOŁKA

Mężczyźni
1. Roman Błażejczak
2. Mariusz Kurpiewski
3. Sławomir Fifielski

PIŁKA SIATKOWA

I Miejsce
1. Marian Strzelecki
2. Lech Poliński
3. Marek Wiatrowski

II Miejsce

1. Mariusz Kurpiewski
2. Adam Piotrowski
3. Stanisław Kaczorowski

W sobotę 10 czerwca po śniadaniu uczestnicy zjazdu zaczęli przygotowywać się do wyjazdu. Pożegnaniom i życzeniom do zobaczenia w przyszłym roku nie było końca.

Galeria zdjęć

KRS: 0000268880

Przekaż nam 1,5% swojego podatku, to nic nie kosztuje!

Z góry dziękujemy za wsparcie.

Członkowie i Zarząd SPS serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali 1,5% podatku za 2022 rok na nasze stowarzyszenie.

Kwota 37 807,80 zł jaka wpłynęła od Państwa na nasze konto w istotny sposób przyczyniła się do realizacji naszych zadań statutowych.

Prosimy pamiętać o nas w następnych latach.


ZAPRASZAMY DO SPOTKAŃ Z NAMI.

Więcej w zakładce

Organizacja spotkań